Czytelnia Działu Dokumentów Życia Społecznego

poniedziałekpiątek: 9.0015.00

Kontakt

Czytelnia Działu Dokumentów Życia Społecznego Biblioteki Ossolineum znajduje się na pierwszym piętrze w budynku przy ul. Sołtysowickiej 24.

Czytelnia oferuje 4 miejsca dla czytelników i jest przystosowana do obsługi osób z niepełnosprawnościami.

Udostępnia się tu zapisanym czytelnikom dokumenty życia społecznego, czyli obiekty, które nie są ani książkami, ani czasopismami, ani dokumentami urzędowymi (te trafiają do archiwów), są to przede wszystkim dokumenty o krótkotrwałej najczęściej wartości użytkowej (na przykład plakaty, programy teatralne i tym podobne).

Informacji o dokumentach życia społecznego należy szukać w katalogu kartkowym na miejscu. Księgozbiór podręczny, z którego można skorzystać w czytelni działu, liczy około 1 400 tytułów i stale się powiększa.

Ograniczenia w udostępnianiu zbiorów w czytelni stosuje się jedynie w odniesieniu do:

• cymeliów,
  • jednostek szczególnie chronionych, udostępnianych przede wszystkim do celów naukowych oraz publikacji i
  • takich, których zły stan zachowania nie pozwala na udostępnianie w postaci oryginału.